Artykuły specjalistyczne

Artykuł specjalistyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest to tekst branżowy, którego podstawową funkcją jest przekazanie eksperckiej wiedzy na wybrany temat. Napisanie tego typu treści wymaga bardzo szerokiej wiedzy, dokładnego researchu oraz szczegółowej analizy dostępnych danych i materiałów. Artykuły specjalistyczne na stronie internetowej bez wątpienia budują wizerunek eksperta, przez co zwiększają zaufanie Klientów. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w wysokiej jakości artykuły eksperckie?

Czym są artykuły specjalistyczne?

Artykuł specjalistyczny jest wyjątkowym rodzajem tekstu – nie każdy jest w stanie napisać go dobrze. Pisanie artykułów specjalistycznych wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności przekazania jej w sposób ciekawy i zrozumiały. To najlepsze miejsce na fachowe słownictwo. Nie stawiamy tu wyłącznie na SEO, ale przede wszystkim na najwyższą jakość treści. Dobre artykuły specjalistyczne mają dostarczyć czytelnikowi cennej wiedzy merytorycznej, odpowiedzieć na nurtujące go pytania, zainspirować go i dogłębnie wyczerpać tematykę, by czytelnik nie musiał szukać dalej. Zdecydowanie nie jest to miejsce na „lanie wody”, a tym bardziej na niesprawdzone materiały źródłowe. Wiedza fachowa oparta musi być wyłącznie na rzetelnych danych – dostarczonych przez Klienta lub umiejętnie wyszukanych przez Copywritera. Artykuły specjalistyczne najczęściej umieszcza się na branżowych stronach www, a także na firmowych stronach internetowych lub blogach eksperckich. Niejednokrotnie artykuły branżowe stają się również częścią e-booków i poradników.

Dlaczego warto zlecić tworzenie artykułów specjalistycznych Content Writer?

Internet zalewają setki niskiej jakości treści. Czytelnicy jednak coraz częściej potrzebują konkretów i denerwują się, gdy tych konkretów nie otrzymują. Liczą się cenne merytorycznie treści – promują je również roboty Google. W tekstach specjalistycznych autor musi wykazać się bardzo fachową i szczegółową wiedzą, dlatego tego typu treści wykorzystywane są przez firmy do budowania zaufania wśród Klientów. Wyczerpujące artykuły specjalistyczne budują wizerunek eksperta i pomagają w kreowaniu profesjonalnego wizerunku firmy. Ich autor traktowany jest jako specjalista i autorytet w danej dziedzinie – właśnie dlatego potrzebny jest doświadczony Copywriter. Artykuły specjalistyczne, które piszemy wyróżniają się wysoką jakością treści, unikalnością i wysokim poziomem merytorycznym. Oczywiście dbamy również, by były zgodne z SEO – wynik w wyszukiwarce także jest przecież ważny.

Pisanie artykułów specjalistycznych zdalnie

Nie oszukujmy się – pisanie artykułów specjalistycznych to już copywriting z wyższej półki – nie każdy copywriter nadaje się do tego zadania, dlatego nie każda oferta copywritera zawiera tego typu usługę. Można powiedzieć nawet, że wkracza tu Content Writing. Tu bez wątpienia wkraczamy my. Uwielbiamy wyzwania! Pisząc artykuł specjalistyczny nie ograniczamy się wyłącznie do kilku źródeł. Sięgamy dalej i drążymy temat tak długo, aż zbudujemy treść wyczerpującą i merytorycznie poprawną. Korzystamy z materiałów przesłanych przez Klienta i wyszukujemy również dodatkowe informacje na własną rękę. Stawiamy wyłącznie na źródła wiarygodne. Ważne jest dla nas, by w gotowej treści było widoczne, że osoba, która ją pisała doskonale wiedziała, o czym pisze. W końcu kreujemy wizerunek eksperta – trzeba to zrobić dobrze.

Dlaczego nie każdy fachowiec może napisać artykuł specjalistyczny? Przede wszystkim chodzi tutaj o czas. Nie każdy posiada go na tyle, by móc napisać wyczerpujący tekst. Prowadzenie własnej firmy wymaga wielogodzinnej pracy – po co dokładać sobie kolejnej? Kolejna sprawa, która zwykle jest problemem artykułów specjalistycznych, to bez wątpienia sposób prezentacji wiedzy. Wysoce merytoryczne treści należy przedstawić w taki sposób, by były zrozumiane zarówno przez fachowca, jak i amatora. Nadmiar nieprecyzyjnie przekazanych danych może odstraszyć czytelnika, nie wspominając już o monotonnym „stylu encyklopedycznym”. Właśnie dlatego pisanie artykułów specjalistycznych warto zlecić Content Writer. Doświadczony Copywriter zdalnie napisze treści specjalistyczne, z których będziesz dumny.  

Artykuły specjalistyczne – cena

Zastanawiasz się, jaka jest cena artykułów specjalistycznych? Zajrzyj do naszego cennika copywritera, gdzie znajdziesz przykładowe stawki za artykuły specjalistyczne. Możesz oczywiście również skontaktować się z nami mailowo – chętnie przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą wycenę.